foto1
Tiské stěny v zimě.
foto1
Rozhledna na Sněžníku
foto1
Arnultovice
foto1
Biochov ovcí nedaleko Slavošova
foto1
Interiér kostela v Petrovicích
412 557 711
info@mr-labskeskaly.cz

Kalendář Akcí

říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Mikroregion Labské skály  se rozkládá na území obcí Malšovice, Dobkovice,Povrly, ChuderovVelké Chvojno, Libouchec, Petrovice, Tisá , města Jílové.

mapa mls

 

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Labské skály tvoří devět obcí, jež leží v severní části okresu Ústí n. Labem (Libouchec, Petrovice, Povrly, Ryjice, Tisá, Velké Chvojno) a v jižní části okresu Děčín (Dobkovice, Jílové, Malšovice). Území jmenovaných obcí leží v Euroregionu Labe. Rozloha mikroregionu Labské skály činí cca 191 km2, dohromady žije v jeho obcích téměř 13 tis. obyvatel.

Mikroregion byl založen v r. 2001 za účelem společného řešení problémů přesahujících rámec jednotlivých obcí a zároveň společného rozvoje území, především v oblasti hospodářství, kultury, sportu a cestovního ruchu. Území mikroregionu patří do oblasti Českého Švýcarska. Návštěvníkům má určitě co nabídnout – k návštěvě je láká velmi rozmanitá a členitá krajina od břehů Labe přes nejrůznější vrcholy Českého středohoří či Děčínské vrchoviny směrem ke státní hranici se Saskem, kde se otvírá úchvatné panorama Tiských stěn a Děčínského Sněžníku. Návštěvníci mikroregionu mohou v létě využít širokou síť turistických i cyklistických tras, v zimě mohou procházet romantickou krajinou na běžkách po vyznačených trasách. Milovníci přírody si rozhodně přijdou na své – příroda je místy téměř neporušená a z mnoha atraktivních skalních útvarů a dalších vrchů se nabízí bezpočet úchvatných výhledů do krajiny. Milovníky kultury jistě potěší řada památek a pestrá historie celé oblasti. Mikroregion nabízí také rozmanité možnosti sportovního vyžití a rekreace: vedle několika koupališť jsou zde sportovní areály různého zaměření, skalní města jsou vyhledávaným cílem horolezců a Labe využívá stále více vodáků. Po celý rok se v jednotlivých obcích konají nejrůznější kulturní a sportovní akce pro veřejnost. Přijměte tedy srdečné pozvání do našeho mikroregionu. Uvidíte, že si tento kraj oblíbíte stejně jako jeho obyvatelé. Přejeme Vám mnoho krásných zážitků na cestách po mikroregionu.

Přeshraniční spolupráce

Obce mikroregionu Labské skály a Správního společenství Königstein (celkem 14 obcí) uzavřely 27. června 2005 smlouvu o spolupráci. Společně chtějí realizovat projekty především v oblasti kultury, sportu, cestovního ruchu a přispívat ke zlepšení česko-německých vztahů. Oba partnery spojuje jednak prolínající se historie v česko-saském pohraničí, jednak společné problémy, ale především snaha zvýšit atraktivitu tohoto území, patřícího do Česko-saského Švýcarska, pomocí rozvoje cestovního ruchu. Dosud se v rámci této spolupráce podařilo uvést do provozu společné internetové stránky v české, německé a anglické verzi a instalovat informační tabule. V plánu je celá řada dalších projektů, proto mohou návštěvníci každý rok objevit něco nového. Naši obyvatelé mezi sebou navazují stále další kontakty; za zmínku stojí i skutečnost, že se české děti učí ve školách německy a mnoho německých dětí zase česky. Tak se nám daří smazávat hranici, která naše území rozděluje.